Basic Training

Boeing ve Airbus tip eğitmeleri, MCC, CCQ, fark eğitimleri (Boeing), tazeleme ve yenileme eğitimlerini içerir.

Multi-Crew Cooperation

MCC eğitimin amacı; normal, olağandışı ve emercensi şartlar altında pilotlar arasında iletişimi sağlamak, optimum karar verme tekniklerini, checklist kullanımını ve uçuşun her safhasında uygulanacak ekip çalışması usullerini öğretmektir.

Type Rating

Pegasus Flight Academy tip eğitimlerinde, geçerli tipteki ticari uçaklarda eğitim verilmektedir. Tip eğitimleri aşağıdaki konuları kapsamaktadır.

-Sistem bilgisi
-Normal ve emercensi koşullarda kullanım becerisi
-Beceri testi ve bunu takip eden hat eğitimi

Differences Training (B737-CL/NG Only)

Aynı tip uçakta uçan pilotların tip içindeki model değişiklikleri için verilen eğitmdir. (Sadece 737-300/500 ‘den Boeing 737-600/900’e, ya da Boeing 737-600/900’den Boeing 737-300/500’e)

CCQ Training from A330/340 to A320

Airbus uçaklarında uçan pilotların (A320, A330, A340, ya da A380) farklı Airbus uçaklarında uçmaları için verilen kısa eğitimdir. Örneğin: A330’dan A320’ye geçen pilot için verilen eğitim)

ZFTT Training

Tip ya da CCQ eğitimini tamamlamış pilotların simülatörde yapılan iniş kalkış eğitimlerini kapsar.

Recurrent Training & Checking

Bu kurs; uzaktan eğitim ve takiben simülatör eğitimi olacak şekilde yapılmaktadır. Eğitim; EU-OPS standartlarına uygun olarak yapılan simülatör yeterlilik testi ile son bulur.

Refresher Training

Geçerli uçak sınıf veya tipi zaman aşımına uğramış pilotların sivil havacılık otoriteleri tarafından onaylı tip intibak eğitim kurumlarından aldıkları tazeleme eğitimleridir.

Renewal Training

Lisanslarında geçerli uçak sınıf veya tipinin süresi dolan pilotların sivil havacılık otoriteleri tarafından onaylı tip intibak eğitim kurumlarından aldıkları yenileme eğitimleridir.
 
 
Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. © 2015                                                          www.flypgs.com | Bize Ulaşın